Malowanie proszkowe jest nowoczesną metodę nanoszenia powłok malarskich polegającą na nakładaniu farby proszkowej w postaci fluidalnej na powierzchnię metalową techniką natrysku elektrostatycznego, a następnie utwardzenie równomiernie nałożonej warstwy w piecu o temp ok. 200o , uzyskując gładką powierzchnię bez zacieków i wad o wysokich walorach estetycznych i odporności korozyjnej

Aby zapewnić dobrą przyczepność do podłoża wykonujemy przygotowanie powierzchni poprzez:

  • obróbkę chemiczną, składającą się z operacji mycia i trawienia (według potrzeb);
  • fosforanowania i pasywacji,
  • cynkowania galwanicznego w automatach,

Maksymalne wymiary lakierowanych elementów: 3,0m x 2,0m x 1,3m.

Cena wykonywanych usług określana jest w zależności od rodzaju i ilości dostarczonych wyrobów, oraz wymagań w zakresie grubości powłoki. W przypadku jakichkolwiek pytań nasi pracownicy mogą przybyć do Waszej firmy i doradzą najlepszą technologię co będzie podstawą do wyceny.

Rodzaje farb

Na rynku dostępna jest szeroka gama różnego rodzaju farb do malowania proszkowego. Są to farby epoksydowe, poliestrowe, epoksydowo - poliestrowe, poliuretanowe oraz silikonowe o szerokiej gamie kolorów i różnorodnej strukturze powierzchni w zależności od wymagań klienta. Obecnie klasyczny zestaw RAL to 194 kolory.

DUPLEX – najlepsza technologia zabezpieczenia

“GALWA-KOR” Sp. z o.o. jest nowoczesną, jedną z największych cynkowani galwanicznych w kraju. Detale poddawane procesowi malowania proszkowego możemy poddawać w pierwszej kolejności procesowi cynkowania galwanicznego.

Zastosowanie technologii DUPLEX tj. cynkowania i malowania proszkowego, poprawia estetykę i znacznie wydłuża okres zabezpieczenia przed korozją. DUPLEX stanowi najlepszą technologię zabezpieczenia metalu. Polega na połączeniu antykorozyjnego działania powłoki cynkowej z walorami dekoracyjnymi powłok malarskich. System ten zapewnia czas efektywnej ochrony antykorozyjnej dłuższy od sumy trwałości samej powłoki cynkowej i powłoki malarskiej /lakierniczej/.

Ekologia

Stosowane przez nas farby proszkowe są w pełni bezpieczne dla ludzi i środowiska, posiadają atesty pozwalające na kontakt z żywnością i wodą pitną. W procesie malowania nie wykorzystujemy szkodliwych rozpuszczalników. Farbę nanosimy jednokrotnie, a grubość uzyskanej warstwy jest porównywalna z trzema warstwami farby rozpuszczalnikowej. Natomiast w procesie utwardzania powłoki nie występuje emisja szkodliwych substancji do atmosfery.